TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT
ano-jako-veverky2
Meret Oppenheim. Squirrel. 1969. wikiart.org

ANO jako Veverky?

Hnutí ANO, či jeho část, by se asi rádo zbavilo nálepky podnikatelského záměru magnáta Andreje Babiše a prezentovalo se jako standardní politická strana pravého středu. Volbou bývalého komunistického esenbáka Ondráčka, který se v roce 1989 podílel na potlačování protirežimních demonstrací, do čela sněmovní komise pro kontrolu bezpečnostních sborů (pro něj vedle poslanců ANO zvedli ruku – vedle komunistů – už jen okamurovci) poslanci ANO opět potvrdili, že jsou ve skutečnosti pouhými leníky pana Babiše a jeho impéria Agrofertu a že ANO je ad hoc založený spolek, který má jediný účel: vytvořit strukturu, která má pomoci jeho zakladateli akumulovat kapitál mimo podnikatelskými, zdánlivě legálními prostředky.

Babiš s Ondráčkem zabije dvě mouchy jednou ranou: získá podporu komunistů pro svou vládu a instalací komunisty do čela GIBS bude zároveň mít i uzdu pro dotěrné policisty, kteří by snad chtěli nad míru šťourat do kauzy Čapího hnízda etc.

Podobně jako Babiš bez rozpaků využívá své děti, které vystavil trestnímu stíhání, využívá i hnutí ANO: strana je pro Babišův byznys, stejně jako tomu bylo s ministerstvem financí, respektive je s celým tímto státem a českou společností – Babišovou dojnou krávou, a to tedy doslova: jak co se týká dojení, tak i myšlenkové potence dojeného tvora.

Tak to ale nepůjde věčně. Pokud nebude ANO směřovat ke standardní politické straně s vnitřní demokratickou vazbou a nedokáže se emancipovat od majetnického pojetí ANO jeho zakladatele Babiše, stane se z něj velmi rychle zcela nefunkční mafiánská struktura, kterou čeká osud Věcí veřejných. Zatím se zdá, že se ANO – přes všechny současné preference – vydalo právě tímto směrem.

Psáno pro Babylon

*****

Demonstrace proti Ondráčkovi

POZOR, ZMĚNA MÍSTA – AKCE SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 5. BŘEZNA V DOLNÍ ČÁSTI VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ: OD 17 h TAM BUDE MOŽNO PODEPISOVAT PETIČNÍ ARCHY A V 19h AKCE VYVRCHOLÍ!

Občanská iniciativa pro jasné vyjádření nesouhlasu se zvolením poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka do čela Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů PSP ČR.

Člověk, který jako příslušník bezpečnostních sborů SNB bil demonstranty při Palachově týdnu v roce 1989 (a ničeho nelituje), by neměl zastávat tak odpovědnou a symbolicky významnou funkci předsedy parlamentního orgánu, kontrolujícího práci bezpečnostních složek.

Jeho zvolení je odstrašujícím pokračováním trendu poslední doby, kdy jsou extremistické názory legitimizovány jako nová společenská norma; trendu, kterému je podle nás na čase se postavit, než bude pozdě. Pokud si to myslíte taky, přijďte prosím vyjádřit svůj nesouhlas připojením podpisu k naší petici za volbu nového předsedy stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (v souladu s § 35 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny).

Petiční akce se koná v pondělí 5. března na piazzettě Národního divadla a vyvrcholí v 19:00 pozvednutím petičního archu / listu papíru srolovaného do symbolického bílého (ne)obušku. Chceme tak ukázat posun, jakého česká společnost dosáhla: že 29 let po listopadu 1989 žijeme – a hlavně chceme nadále žít – v politickém systému, který nelegitimizuje usměrňování společnosti obušky a represí, ale naopak lidem umožňuje podepsat se pod své demokratické přesvědčení a ovlivňovat veřejné dění bez použití násilí, silou svého názoru.

Stánky s petičními archy budou na místě k dispozici už od 17:00. Podepsat můžete před i po vyvrcholení akce. Prosíme hlavně, abyste byli na místě pro symbolické pozvednutí „ne-obušků“ v 19:00.

Akce není demonstrací ani manifestací s řečníky, rovněž není organizovaná konkrétní politickou stranou či hnutím; jsme prostě občané, kteří chtějí žít ve státě, za jehož politickou reprezentaci a vztah k vlastní minulosti se netřeba stydět.

Petiční archy budou 7. března (výročí narození TGM) předány Petičnímu výboru PSP ČR.

Těšíme se na viděnou v pondělí! Předem díky za šíření akce mezi vaše známé.

P.S.: Všechny účastníky prosíme, aby se zdrželi urážek či výzev k násilí během akce i před ní, např. v diskusi zde v události i jinde na internetu. Nechceme vést debatu na úrovni těch, proti kterým protestujeme, a distancujeme se tudíž od jakýchkoli projevů nesnášenlivosti či agrese.

Kontakty:
Chcete-li pomoci s koordinací petiční akce na místě: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Pro média: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

Glosy

Přihlásit odběr novinek

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1